Звернення директора Департаменту з управління діяльністю Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України щодо фінансового результату Фонду

Шановні учасники Фонду!

Департамент упродовж останніх п’яти років під час інвестування пенсійних активів Фонду обирав фінансові інструменти з найменшим кредитним ризиком, а саме: ОВДП, депозити в державних банках, банках, які контролює держава, а також банках з іноземним капіталом.

На жаль, ситуація з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у світі та Україні не найкращим чином впливає на ринкову вартість деяких активів Фонду, зокрема, українських ОВДП, які становлять приблизно половину активів Фонду. Так, в залежності від ситуації, яка складається на ринку та в країні в цілому, справедлива вартість ОВДП постійно змінюється: зростає або зменшується, що позначається на стані індивідуальних пенсійних рахунків учасників Фонду.

Важливо наголосити, що ринкові коливання справедливої вартості ОВДП не впливають на їх номінальну вартість під час погашення, адже емітентом таких боргових цінних паперів є безпосередньо держава.

Інколи учасники можуть помітити періодичне зменшення суми своїх пенсійних накопичень із смс-повідомлень, які щомісяця розсилає Фонд. Ураховуючи те, що Фонд утримує придбані ОВДП до погашення, а також те, що справедлива вартість ОВДП наближається до номінальної у мірі наближення дати погашення, є велика ймовірність того, що вплив коливань ринкової вартості ОВДП на вартість пенсійних накопичень учасників у середньостроковій перспективі буде мінімальним.

Зазначимо, що за останні роки Фонд накопичив достатній запас високоліквідних, надійних активів. Це дає змогу не вдаватися до дострокового продажу ОВДП з метою фінансування пенсійних виплат. А відтак, тимчасову від’ємну переоцінку ОВДП, власником яких є Фонд, не буде реалізовано у вигляді збитку.

Фонд залишається прозорим та відкритим для своїх учасників. Департамент постійно дбає про те, щоб кожен учасник мав вільний та швидкий доступ до інформації про свої пенсійні накопичення. Звітність Фонду оновлюється щомісяця, щокварталу та щороку на сайті Фонду.

Незважаючи на карантин, ми завжди залишаємося на зв’язку. Ви можете звернутися до нас за телефоном безкоштовної гарячої лінії 0 800 50 51 80 (у робочий час), за телефонами фахівців Департаменту, зазначеними на сайті Фонду в розділі Контакти, або електронною поштою за адресою [email protected].

 

         

             Сергій КОЗАЧЕНКО

Відгуки та пропозиції щодо :