Звернення директора Департаменту з управління діяльністю Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України щодо фінансового результату Фонду

Шановні учасники Фонду!

Департамент упродовж останніх п’яти років під час інвестування пенсійних активів Фонду обирав фінансові інструменти з найменшим кредитним ризиком, а саме: ОВДП, депозити в державних банках, банках, які контролює держава, а також банках з іноземним капіталом.

На жаль, ситуація з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у світі та Україні не найкращим чином вплинула на ринкову вартість українських ОВДП, які становлять приблизно половину активів Фонду. Протягом березня 2020 року їх справедлива вартість знизилася майже на 10%.

Згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності Фонд має відображати фінансові активи за справедливою (ринковою) вартістю. Переоцінка активів здійснюється щодня. Тож негативну переоцінку портфеля ОВДП було відображено у фінансовій звітності Фонду, що вплинуло на його фінансовий результат за підсумками березня та I кварталу 2020 року. Проте наголошуємо, що ринкові коливання справедливої вартості ОВДП не впливають на їх номінальну вартість під час погашення, адже емітентом таких боргових цінних паперів є безпосередньо держава.

Учасники могли помітити зменшення суми своїх пенсійних накопичень із смс-повідомлень, які щомісяця розсилає Фонд. Ураховуючи те, що Фонд утримує придбані ОВДП до погашення, а також те, що справедлива вартість ОВДП наближатиметься до номінальної у мірі наближення дати їх погашення, є велика ймовірність того, що вплив на вартість пенсійних накопичень учасників у середньостроковій перспективі буде мінімальним.

Зазначимо, що за останні роки Фонд накопичив достатній запас високоліквідних, надійних активів. Це дає змогу не вдаватися до дострокового продажу ОВДП за поточними ринковими цінами з метою фінансування пенсійних виплат. А відтак, тимчасову від’ємну переоцінку ОВДП, власником яких є Фонд, не буде реалізовано у вигляді збитку.

Фонд залишається прозорим та відкритим для своїх учасників. Департамент постійно дбає про те, щоб кожен учасник мав вільний та швидкий доступ до інформації про свої пенсійні накопичення. Звітність Фонду оновлюється щомісяця, щокварталу та щороку на сайті Фонду. Так, зокрема, уже опубліковано річну звітність за 2019 рік разом із висновками міжнародного незалежного аудитора, KPMG.

Незважаючи на карантин, ми завжди залишаємося на зв’язку. Ви можете звернутися до нас за телефоном безкоштовної гарячої лінії 0 800 50 51 80 (у робочий час), за телефонами фахівців Департаменту, зазначеними на сайті Фонду в розділі Контакти, або електронною поштою за адресою knpf.nbu@bank.gov.ua.

 

         

             Сергій КОЗАЧЕНКО

Відгуки та пропозиції щодо :